Ogólnopolski Klub Przedszkoli "Przyjacół Misia Uszatka"

Polski Klub Przedszkoli "Przyjaciół Misa Uszatka" powstał w 2007 roku. Założycielkami klubu były nauczycielki z Krakowa i Wolbromia, których grupy przedszkolne korespondowały ze sob±. Przedszkola zorganizowały w 2007 roku I Ogólnopolsk± Konferencję Przedszkoli Misia Uszatka w Krakowie. W 2008 roku zjazd zorganizowało Przedszkole 272 w Warszawie na Bielanach. Miejskie Przedszkole nr 3 w Zielonej Górze wł±czyło się do Klubu Przyjaciół "Misia Uszatka" w 2009 roku. Obcecnie klub zrzesza 16 przedszkoli z całej Polski. Przedszkola współpracuj± ze sob± w trakcie roku szkolnego oraz odbywaj± w okresie wiosennym 3 dniow± konferencję nauczycieli. Konferencje maj± charakter szkoleniowy(wykłady), kulturalny(występy dzieci, muzyków, tancerzy itp.), krajoznawczy i historyczny(zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy) oraz personalny(poznanie się nauczycieli przedszkoli z różnych rejonów Polski, wymiana do¶wiadczeń). Do Klubu Przedszkoli "Przyjaciół Misia Uszatka należ± Przedszkola:

Przedszkole 272 w Warszawie
Przedszkole nr 5 w Nowej Dębie
Przedszkole Samorządowe nr 3 w Słubicach
Samorządowe Przedszkole nr 11 w Krakowie
Przedszkole nr 1 w Nowym Tomyślu
Przedszkole Publiczne nr 15 w Kaliszu
Gminne Przedszkole Wi±zowa
Przedszkole nr 272 w Warszawie
Przedszkole nr 2 w Gryfinie
Przedszkole Publiczne nr 6 Ostrzeszów
Przedszkole nr 10 w Koszalinie
Przedszkole nr 1 w Wolbromiu
Przedszkole nr 10 w Wołominie

Udział naszych nauczycielek w
III - CIEJ OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI PRZEDSZKOLI IMIENIA MISIA USZATKA,
która odbyła się w SŁUBICACH w dniach 21-22 marca 2009 roku.

IV Ogólnopolska Konferencja Przedszkoli Misia Uszatka w Gryfinie - 24-25.04.2010

V Ogólnopolska Konferencja Przedszkoli Misia Uszatka w Wołominie - 2011
  VI Ogólnopolska Konferencja Przedszkoli Misia Uszatka w Żarach - 11-13.05.2012

MIEJSKIE PREZDSZKOLE NR 3 IM MISIA USZATKA W ZIELONEJ GÓRZE ORGANIZATOREM VIII OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI PRZEDSZKOLI IMIENIA MISIA USZATKA - 12-14.09.2014