a
Miejskie Przedszkole nr 3 w Zielonej Górze  Historia

Miejskie Przedszkole nr 3 w Zielonej Górze rozpoczęło swoją działalność
1 września 1955 roku.

  Dyrektorki przedszkola

Irena Jagas
1955 - 1971

Barbara Kobus
1972 - 1976

Janina Walewska
1976 - 1995

Henryka Jagiełowicz
1995 - 2008

Marzena Kmetko
aktualnie od 2008.  Wizyta redaktorów "Misia" - 31 styczeń 1968 rok

Na zaproszenie ówczesnej dyrektorki Państwowego Przedszkola nr 3 w Zielonej Górze Ireny Jagas z dwudniową wizytą przybyli do naszego przedszkola w 1968 roku redaktorzy popularnego pisemka dla dzieci "Miś".

Znany pisarz i poeta, redaktor naczelny
Czesław Janczarski
rysownik Zbigniew Rychlicki
redaktor techniczny Wacław Basiński
oraz kierownik artystyczny Janina Krzemińska


         

         

         

         

         

         


  Przedszkole w latach sześćdziesiątych.

         

         

         

  NADANIE NASZEMU PRZEDSZKOLU IMIENIA MISIA USZATKA 9.06.2009

9 czerwca 2009 roku w Sali Kolumnowj Urzęu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się Nadanie Imienia MISIA USZATKA naszemu przedszkolu. Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Marcina Jabłońskiego oraz Wiceprezydent Miasta Wiolety Haręźlak, którzy zaszczycili swoją obecnością przedszkolną uroczystość. W Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego prezydent miasta Wioleta Haręźlak, Marszałek Lubuski Marcin Jabłoński oraz Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze pan Andrzej Świder przeczytali przedszkolakom fragmenty bajki Czesława Janczarskiego "Przygody i Wędrówki Misia Uszatka". Pani prezydent miasta Wioleta Haręźlak wręczyła pani dyrektor przedszkola Marzenie Kmetko pamiątkowy Akt Nadania Imienia MISIA USZATKA.

    W części artystycznej spotkania wystąpiły dzieci z wyszystkich grup, odbyło się przedstawienie w wykonaniu starszaków "Bajka o misiu - niezłym rozbójnisiu" oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu pary tanecznej ze Szkoły Tańca Studio-Dance Krzysztofa Kocińskiego.

     W czasie imprezy można było obejrzeć wystawę zdjęć "Historia przedszkola w foto-obiektywie" oraz wernisaż prac dziecięcych "Miś nasz przyjaciel". Na zakończenie pani dyrektor podziekowała gościom za przybycie oraz zaprosiła na słodki poczęstunek.

Zaproszeni na uroczystość goście z Frankfurtu i Słubic przybyli z niezamierzonym opóźnieniem. Po zakończeniu programu zostali zaproszeni na obiad do naszego przedszkola oraz do zwiedzania i degustacji deseru w Nowej Palmiarni Zielonogórskiej.      

Prezentacja wykorzystana na uroczystości Nadania Imienia Misia Uszatka(aut. E. Fornalik).
  Udział naszych nauczycielek w
III - CIEJ OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI PRZEDSZKOLI IMIENIA MISIA USZATKA,
która odbyła się w SŁUBICACH w dniach 21-22 marca 2009 roku.

  Kiermasz Bożonarodzeniowy - 9-16.12.2008.

Zapraszamy do obejrzenia i zakupu świątecznych świecidełek, wykonanych przez panie i dzieci. W ubiegłym roku szkolnym za pieniądze uzyskane z kiermszy zakupiono sprzęt nagłaśnijący do występów przedszkolaków.
  Nowa sypialnia Maluszków - 10.12.2008.

Za oknami zimno
Za oknami mróz...
a w sypialni Maluchów
łąka pełna niespodzianek!
Artysta plastyk Matylda Chełmicka wymalowała bajkowy świat...
  Do 5.12.2008 trwa konkurs plastyczny dla Rodziców i dzieci na RODZINNE wykonanie Aniołów i aniołków pt."Wyczaruj Anioły". Najlepsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone. Zapraszamy dalsze osoby do przyniesienia swoich prac. Wystawa Aniołów na holu przedszkola.

***********************************************************************************************


TRAGICZNE WYDARZENIA - WYRAZY WSPÓŁCZUCIA

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego

wraz z małżonką Marią i współpracownikami. Pozostajemy w smutku i żalu wobec tak tragicznych wydarzeń.

Rodzinie Pana Prezydenta i bliskim ofiar tragedii składamy szczere wyrazy współczucia.

Dyrekcja, pracownicy przedszkola oraz dzieci.

***********************************************************************************************  Dzisiaj uczciliśmy pamięć zmarłego tragicznie Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii oraz ofiar poległych pod Smoleńskiem - 13.04.2009.
Pod Pomnikiem Katyńskim przy ul. Westerplatte dzieci złożyły kwiaty, swoje prace - chorągiewki, serca, rysunki, zapaliliśmy znicze.
Poniżej zamieszczamy także zdjęcie i relację wideo ze strony Gazety Lubuskiej autorstwa redaktora Piotra Jędziury.  POMNIK MISIA USZTKA I DUKATY MISIOWE W ŁODZI - 24.10.2009

POMNIK

Niezwykła rzeźba stanęła w Łodzi. Na słynnej ulicy Piotrkowskiej dzieci odsłoniły posąg najpopularniejszego polskiego misia - Misia Uszatka. Rzeźba Misia Uszatka stanęła na Pietrynie pod numerem 84. To pierwszy z zapowiadanej serii posągów z brązu, przedstawiających postacie z seriali animowanych wyprodukowanych przez łódzkie studio filmowe Se-Ma-For.

Metrowej wysokości rzeźby mają stworzyć "Bajkową Łódź" - mini szlak turystyczny związany z bajkowymi postaciami Se-Ma-Fora. Bohaterowie bajek staną w miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów oraz tych związanych z rozrywką i rekreacją.

Po Misiu Uszatku pojawią się rzeźby z postaciami takich bajek jak: "Przygody Misia Colargola", "Mały pingwin Pik-Pok", "Trzy misie", "Maurycy i Hawranek", "Kolorowy świat Pacyka", "Opowiadania Muminków", "W krainie czarnoksiężnika Oza", "Plastusiowy pamiętnik", "Mordziaki", "Przygody kota Filemona", "Zaczarowany ołówek", "Przygód kilka wróbla Ćwirka", "Ferdynand Wspaniały", "Parauszek" a także łódzkiej produkcji nagrodzonej Oskarem "Piotruś i wilk".

Rzeźbę Misia Uszatka odsłoniły dzieci i wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

DUKATY - srebrna moneta

Uroczystości towarzyszyła emisja pierwszego łódzkiego dukata - Łódki. Monetami o nominałach 3 i 7 Łódek (równowartość 3 i 7 zł) do końca roku będzie można płacić w wybranych sklepach i punktach usługowych Łodzi.
Srebrna moneta o nominale 104 Łódek ma wyłącznie wartość kolekcjonerską. Na wszystkich znajduje się wizerunek Misia Uszatka.

*

W Łodzi 24 października 2009 roku rozpocznie się emisja dukatów lokalnych o nazwie "łódki". Bohater kreskówek Miś Uszatek wkrótce trafi w ręce łodzian i turystów odwiedzajšcych miasto. Jego podobizna znajdzie się na rewersach dukatów lokalnych, które dla Łodzi wybili najlepsi mincerze z Mennicy Polskiej. Misia Uszatka i jego kompanów zobaczymy na trzech rodzajach dukatów. Dukaty wykonane są z mosiądzu i mają nominał "3 łódki", będzie można je nabyć za 3 złote i wymienić na towary i usługi o wartości 3 złotych. Mennica Polska wybiła jedynie 20 tysięcy tego rodzaju dukatów.
Przygotowano również 20 tysięcy dukatów bimetalowych, czyli wykonanych z dwóch metali o nominale "7 łódek", czyli będzie je można nabyć za 7 złotych i przeznaczyć na towary i usługi.
Dukaty wykonane z mosiądzu, jak i bikolorowe "łódki", zostały ozdobione efektem kątowym. Gdy będziemy je oglądać pod różnym kątem zobaczymy różne sceny z przygód Misia Uszatka i jego przyjaciół.
Emisja potrwa do końca 2009 roku. W styczniu 2010 mosiężne i bimetaliczne dukaty będą już miały walor wyłącznie kolekcjonerski, nie uda się ich wymienić w punktach handlowych na towary i usługi.
  PACZKA Z ŁODZI Z MISIEM USZATKIEM I GADŻETAMI UCIESZYŁA DZIECI - 27.11.2009.  ZAKWITŁY SADZONE PRZEZ DZIECI ŻONKILE- 12.04.2010.
Dla porównania zdjęcia z jesiennego sadzenia kwiatów poniżej.
  Sadzenie żonkili - 7.10.2009

W ramach akcji "Pola nadziei" dzieci z wszystkich grup wraz z paniami zasadziły w otoczeniu przedszkola cebule żonkili. Teraz myślimy o wiośnie: jak uda nam się ta uprawa?! O akcji prosimy przeczytać post niżej.
  UDDZAŁ GRUPY III W AKCJI "POLA NADZIEI" - 5.10.2009

Dzieci z grupy III wraz z wychowawczynią Paulina Rębisz i panią dyrektor Marzeną Kmetko wzięły udział w akcji "Pola Nadziei - by godnie żyć", czyli w akcji zbierania funduszy dla zielonogórskiego hospicjum ludzi chorych na raka. Dzieci z opiekunkami sadziły cebulki żonkili przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w towarzystwie Pani Elżbiety Polak - wicemarszałek Województwa Lubuskiego oraz dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia Macieja Kozłowskiego. Za udział w akcji uczestnicy otrzymali podziękowanie i słodycze. Jutro akcja sadzenia żonkili odbędzie się na terenie zielonym naszego przedszkola.
  NOWE ZABAWKI TERENOWE - WRZESIEŃ 2009  "DNI DAWCY - PODCZAS DNI ZIELONEJ GÓRY" W NASZYM PRZEDSZKOLU - 12.09.2009 ROK

W dniu 12.09.2009 w ramach tegorocznego Winobrania w naszym przedszkolu odbyła się akcja pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra - "Dni dawcy-podczas Dni Zielonej Góry" zorganizowana przez Fundację DKMS Polska. Celem akcji było pozyskanie i zarejestrowanie potencjalnych dawców szpiku. W akcji uczestniczyli wolontariusze, pielęgniarki oraz pracownicy Fundacji DKMS Polska z Panią Dyrektor Kingą Dubicką. Miło było nam dołożyć swoją cegiełkę do tej niezwykle pożytecznej akcji.

Na zdjęciu pierwszym (od lewej)pani dyrektor DKMS Kinga Dubicka, dyrektor MP nr 3 Marzena Kmetko oraz wicedyrektor przedszkola Joanna Smorczewska.Pobieranie krwi podczas akcji.

  DZIEŃ DAWCY - WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE - (11.09.2010) WINOBRANIE 2010.
 

W sobotę, 11.09.2010 roku w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Fundacji DKMS Polska z Warszawy wraz z wolontariuszami z zielonej Góry. W godzinach od 10 do 16 prowadzona była akcja pobierania krwi od zgłaszających się chętnych, w celu powiększenia banku dawców szpiku. Akcja w naszym przedszkolu przeprowadzana była już po raz drugi, objęta patronatem Prezydenta Zielonej Góry. Z ramienia DKMS Polska pieczę nad akcją sprawowała Katarzyna Jabłońska z Warszawy. Nasze nauczycielki pełniły w tym dniu dyżury wspomagające w przedszkolu.  Nasze przedszkole zdobyło CERTYFIKAT "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"- 17.06.2011r.
Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" to inicjatywa firmy Tymbark - producenta soków KUBUŚ, realizowana we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska, pod patronatem Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Program podniósł wiedzę dzieci, nauczycieli i rodziców z zakresu przyrody i ekologii. MIEJSKIE PREZDSZKOLE NR 3 IM MISIA USZATKA W ZIELONEJ GÓRZE ORGANIZATOREM VIII OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI PRZEDSZKOLI IMIENIA MISIA USZATKA - 12-14.09.2014

Program VIII Konferencji Przedszkoli Misia Uszatka

"Bajka jest dobra na wszystko..." - VIII Konferencja Przedszkoli Misia Uszatka w Zielonej Górze

Konkurs na bajkę terapeutyczną 2014