29.11.2017

ANDRZEJKI- wróżby, czary, magia... W tym roku nasze andrzejkowe czary miały solidne podstawy naukowe. Wszystko dzięki warsztatom organizowanym przez "Małego Inżyniera".

Misiowy tydzień w naszym przedszkolu

• „Bo Miś, mały Miś jest wśród dzieci nie od dziś...”- przyjęcie urodzinowe Misia Uszatka Witamy Cię Misiu- powitanie Misia Uszatka Zabawy nadszedł czas- zabawy z Klaunem Bodziem- pląsy, zagadki, quizy Słodki poczęstunek- degustacja misiowego tortu; Wspólne zdjęcia z Misiem;
  • Miś Uszatek Tobie powie- Gimnastyka to jest zdrowie; Przedszkolny turniej sportowy z Misiem Uszatkiem- misiowy tor przeszkód wspólne działania sportowe ;
  • Miś to łasuch wielki lubi słodkości i wafelki Warsztaty kulinarne- tworzymy słodkości dla Misia Uszatka; Misiu szuka miodku- rozpoznawanie charakterystycznych zapachów;
  • Miś uwielbia bajeczki i przedszkolne opowieści Misiowe bajeczki, wierszyki, opowiadania; Misiu na dużym ekranie- seans filmowy.
  • Wezmę kredki i farby z Misiem stworzę cudne skarby Warsztaty plastyczne- portret Misia;
  • Z przedszkolakiem Misiu tańczy, z przedszkolakiem Misiu śpiewa Wspólne śpiewanie hymnu przedszkola „Książka pana Janczarskiego”; Misiowe zagadki muzyczne; Misiowe pląsy i tańce; Misiowe mruczanki śpiewanki- ulubione piosenki o misiach;

Urodziny Misia Uszatka i wszystkie atrakcje z nimi związane już za nami. Szkoda, że następne urodzinki dopiero za rok...

12.11.2017

W związku ze Świętem Niepodległości odbyła się akademia. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, obejrzeliśmy występ przygotowany przez grupę III oraz film o symbolach narodowych pt. "Polak Mały". Wysłuchaliśmy również legendy o hejnale mariackim.

12.11.2017

Spotkanie absolwentów naszego przedszkola.

20 października zawitali do nas absolwenci, którzy do naszego przedszkola uczęszczali w latach 2008-2012. Spotkanie było bardzo radosne, a nad wszystkim oczywiście czuwały nauczycielki pani Agnieszka Hejduk i pani Emilia Kuligowska.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość, w trakcie której dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały przygotowany z tej okazji program artystyczny oraz przekazały własnoręcznie wykonane laurki. Występy były wspaniałe. Wszystkim pracownikom życzenia złożyła Pani Dyrektor Marzena Kmetko.

REALIZACJA PROJEKTU UNIJNEGO POD HASŁEM „Z PRZYRODĄ NA TY”

PROJEKT „Z PRZYRODĄ NA TY”

• Projekt dotyczy edukacji przyrodniczej. Celem projektu będzie przybliżenie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczej w oparciu o zabawy badawczo-doświadczalne w plenerze Wspólne działania i zabawy zaplanowane w projekcie mają na celu uświadomienie dzieciom znaczenia piękna otaczającej nas przyrody ,wrażliwości na problemy środowiska naturalnego oraz kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych.
  • Projekt realizowany będzie podczas dwóch spotkań partnerskich. Będą to dwa jednodniowe spotkania polskich i niemieckich przedszkolaków na które składać się będą trzy bloki tematyczne. Każdy z bloków tematycznych będzie realizowany w innej konwencji zajęć i zabaw. Blok pierwszy to zabawy w plenerze ,poznanie pojęć przyrodniczych ,spotkanie z leśniczym oraz zabawy edukacyjne i interaktywne w Jeziorach Wysokich Blok drugi to rozwiązywanie „QUIZU PRZYRODNICZEGO” Blok trzeci to wspólne działanie i doświadczanie z wykorzystaniem preparatów przyrodniczych oraz narzędzi badawczych(mikroskop, lupy, lornetki)

BLOK I „POGADANKI Z LEŚNEJ POLANKI”-w ramach tego spotkania dzieci z obu przedszkoli pojadą na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Jeziorach Wysokich. Dzieci spotkają się z leśniczym i będą uczestniczyć w działaniach edukacyjno przyrodniczych. Wysłuchają informacji na temat ekosystemów, poznają pracę leśnika, zdobędą informację na temat ochrony środowiska, poznają pojęcia segregacji odpadów i recyklingu.

BLOK II „JA I PRZYRODA WOKÓŁ MNIE”-w ramach tego spotkania dzieci realizować będą „Quiz przyrodniczy” na który składać się będą zagadki słowne ,zagadki dźwiękowe, zagadki obrazkowe (rebusy) oraz krzyżówki przyrodnicze. Celem tego bloku jest rozwijanie percepcji wzrokowo- słuchowo –dotykowej.

BLOK III”WSPÓLNE DZIAŁANIE I DOŚWIADCZANIE”- w ramach tego spotkania dzieci będą badały , doświadczały korzystając z ciekawych przyborów i narzędzi badawczych (mikroskopy , lupy, lornetki, szkła powiększające). Działania odbędą się w przedszkolu oraz w Muzeum Przyrodniczym Keplera w Zielonej Górze.

PROGRAM PROJEKTU „Z PRZYRODĄ NA TY” DNIA 05.10.2017

• WYJAZD DO LEŚNICZÓWKI W JEZIORACH WYSOKICH
  • SPOTKANIE Z RÓWIEŚNIKAMI Z NIEMIEC
  • ZWIEDZANIE ŚCIEŻKI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ
  • SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM -WARSZTATY
  • WSPÓLNE ZABAWY ANIMACYJNE
  • WEJŚCIE NA WIEŻĘ WIDOKOWĄ
  • WSPÓLNA ZABAWA PRZY OGNISKU Z PIECZENIEM KIEŁBASEK
01.10.2017

Pani Jolanta Kozłowska przechodzi na emeryturę

4 października odbyło się spotkanie z panią Jolą Kozłowską, wieloletnim pracownikiem naszego przedszkola, która w tym roku przechodzi na emeryturę. Dzieci przygotowały piękny wierszyk, wszyscy wspólnie zaśpiewali "Sto lat", a pani Dyrektor wręczyła piękny upominek. Życzymy pani Joli wszelkiej pomyślności!

20 jubileusz niemieckiego przedszkola Euro-Kita e.v.

26 września pani Dyrektor Marzena Kmetko, pani Alicja Kaczmarek oraz pani Joanna Smorczewska reprezentowały nasze przedszkole podczas uroczystości związanych z jubileuszem 20-lecia przedszkola Euro-Kita z Frankfurtu. Z przedszkolem tym łączy nas wieloletnia współpraca.