REALIZACJA PROJEKTU UNIJNEGO POD HASŁEM „Z PRZYRODĄ NA TY”

PROJEKT „Z PRZYRODĄ NA TY”

• Projekt dotyczy edukacji przyrodniczej. Celem projektu będzie przybliżenie wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczej w oparciu o zabawy badawczo-doświadczalne w plenerze Wspólne działania i zabawy zaplanowane w projekcie mają na celu uświadomienie dzieciom znaczenia piękna otaczającej nas przyrody ,wrażliwości na problemy środowiska naturalnego oraz kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych.
  • Projekt realizowany będzie podczas dwóch spotkań partnerskich. Będą to dwa jednodniowe spotkania polskich i niemieckich przedszkolaków na które składać się będą trzy bloki tematyczne. Każdy z bloków tematycznych będzie realizowany w innej konwencji zajęć i zabaw. Blok pierwszy to zabawy w plenerze ,poznanie pojęć przyrodniczych ,spotkanie z leśniczym oraz zabawy edukacyjne i interaktywne w Jeziorach Wysokich Blok drugi to rozwiązywanie „QUIZU PRZYRODNICZEGO” Blok trzeci to wspólne działanie i doświadczanie z wykorzystaniem preparatów przyrodniczych oraz narzędzi badawczych(mikroskop, lupy, lornetki)

BLOK I „POGADANKI Z LEŚNEJ POLANKI”-w ramach tego spotkania dzieci z obu przedszkoli pojadą na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Jeziorach Wysokich. Dzieci spotkają się z leśniczym i będą uczestniczyć w działaniach edukacyjno przyrodniczych. Wysłuchają informacji na temat ekosystemów, poznają pracę leśnika, zdobędą informację na temat ochrony środowiska, poznają pojęcia segregacji odpadów i recyklingu.

BLOK II „JA I PRZYRODA WOKÓŁ MNIE”-w ramach tego spotkania dzieci realizować będą „Quiz przyrodniczy” na który składać się będą zagadki słowne ,zagadki dźwiękowe, zagadki obrazkowe (rebusy) oraz krzyżówki przyrodnicze. Celem tego bloku jest rozwijanie percepcji wzrokowo- słuchowo –dotykowej.

BLOK III”WSPÓLNE DZIAŁANIE I DOŚWIADCZANIE”- w ramach tego spotkania dzieci będą badały , doświadczały korzystając z ciekawych przyborów i narzędzi badawczych (mikroskopy , lupy, lornetki, szkła powiększające). Działania odbędą się w przedszkolu oraz w Muzeum Przyrodniczym Keplera w Zielonej Górze.

PROGRAM PROJEKTU „Z PRZYRODĄ NA TY” DNIA 05.10.2017

• WYJAZD DO LEŚNICZÓWKI W JEZIORACH WYSOKICH
  • SPOTKANIE Z RÓWIEŚNIKAMI Z NIEMIEC
  • ZWIEDZANIE ŚCIEŻKI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ
  • SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM -WARSZTATY
  • WSPÓLNE ZABAWY ANIMACYJNE
  • WEJŚCIE NA WIEŻĘ WIDOKOWĄ
  • WSPÓLNA ZABAWA PRZY OGNISKU Z PIECZENIEM KIEŁBASEK
01.10.2017

Pani Jolanta Kozłowska przechodzi na emeryturę

4 października odbyło się spotkanie z panią Jolą Kozłowską, wieloletnim pracownikiem naszego przedszkola, która w tym roku przechodzi na emeryturę. Dzieci przygotowały piękny wierszyk, wszyscy wspólnie zaśpiewali "Sto lat", a pani Dyrektor wręczyła piękny upominek. Życzymy pani Joli wszelkiej pomyślności!

20 jubileusz niemieckiego przedszkola Euro-Kita e.v.

26 września pani Dyrektor Marzena Kmetko, pani Alicja Kaczmarek oraz pani Joanna Smorczewska reprezentowały nasze przedszkole podczas uroczystości związanych z jubileuszem 20-lecia przedszkola Euro-Kita z Frankfurtu. Z przedszkolem tym łączy nas wieloletnia współpraca.